Українська музична культура
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
По горизонталі
1.
Український музикант, представник школи партесного співу, скрипаль, композитор, диригент, учень Джузепе Сарті. Один з його учнів згодом так відзивався про свого вчителя: «…це був красивий юнак з очима, що випромінювали світло, мав ніжний голос, спокійний характер і був надзвичайно тактовним».
3.
Український народний дівочий танок, а також один з символів гостинності в Україні, часто можна зустріти вишиваний, домотканий, ця річ є у кожного.
6.
Композитор, що народивася на Сумщині, через вийнятковий голос став співаком Придворної Співочої капели, проходив стажування у Болоньї. Автор опери «Демофонт», поставленої у Ліворно у 1773 році, засновник жанру партесного хорового концерту.
10.
Музичний жанр, що передбачає "змагання" соліста і оркестру. Зазвичай має три частини: перша - дієва,активна, насичена; друга - філософська, споглядальна; третя - бадьора, життєствердна. Також буває хоровий.
11.
Письменник, поет, драматург (родом з с.Кліщинці, тепер Черкащина), котрий тісно співпрацював з М.В.Лисенком і створив лібрето до його опер "Чорноморці", "Гаркуша", "Різдвяна ніч", "Тарас Бульба", "Утоплена".
12.
Український народий масовий хороводний танець жвавого характеру і темпу в дводольному розмірі, виконується з переплетінням рук і швидким кружлянням, що нагадує снігову заметіль.
14.
Російський композитор, який 1838 року подорожував Україною у пошуках талановитих співаків для Придворної співочої капели. Про його симфонічний твір Петро Чайковський сказав: "Вся русская симфоническая школа, подобно тому как весь дуб в жёлуде, заключена в симфонической фантазии "Камаринская" {прізвище} ".
15.
Український педагог, журналіст, композитор, народився поблизу Перемишля (Польща), навчався у Львівській духовній семінарії, згодом на філософському факультеті Віденського університету, перший голова товариства "Просвіта", автор опери «Купало», музики до драми Тараса Шевченка «Назар Стодоля», хорів, пісень, а також літературного твору «Три тополі» тощо.
16.
Одна з найгеніальніших хорових обробок Миколи Леонтовича, відома під назвою "Carol of the Bells", "Маленьке українське диво, яке розійшлося по усіх континентах".
По вертикалі
2.
Композитор-симфоніст з Житомира, котрий, викладаючи у Київській консерваторії, виховав цілу плеяду композиторів, серед яких І. Шамо, В. Сильвестров, І. Карабиць, Є. Станкович.
3.
Український поет, перекладач, публіцист, мовознавець, культурний діяч, котрий товаришував з Миколою Лисенком, навіть деякий час жив і виховувався у його родині. Багато його поезій було покладено на музику; серед композиторів, що стали авторами пісень та романсів на вірші цого поета були І.Карабиць, Б.Лятошинський, О.Білаш, Л.Ревуцький та багато інших. Відома збірка його поезій "На білих островах".
4.
Збірка віршів Тараса Григоровича Шевченка, котра видана румунською, казахською, киргизькою, російською, англійською та польською мовами.
5.
Засновник української класичної музики, автор музики духовного гімну "Молитва за Україну".
7.
Кантата-поема Левка Ревуцького на вірші Т.Г.Шевченка.
8.
Український композитор, педагог, музично-громадський діяч з 1934 по 1960 р. викладач Київської консерваторії ім. П.Чайковського.
9.
Середній чоловічий голос з грудним тембром, таким володів С.С.Гулак-Артемовський, а також наш сучасник Дмитро Гнатюк.
13.
Високий чоловічий голос із світлим тембром, такий голос у Пласідо Домінго, Лучано Паваротті, Володимира Гришко.
Автор:
Anna Klapatiuk
Джерело:
матеріали вільної енциклопедії
Powered by
Online Test Pad